Oferty dla grup        Wycieczki cykliczne Transport   Zakwaterowanie Informacja   
Kursy walut:

PLN

PLN

PLN

PLN
Akceptujemy płatności System autoryzacji kart płatniczych w eCard S.A. gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa swoim Klientom. |
 Lwów i Kresy z historią przez wieki… Dzień 1 Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Krzemieńca. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Dzień 2 Śniadanie, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Muzeum Juliusza Słowackiego, kościół św. Stanisława, kościół i klasztor Jezuitów. Przejazd do Podhorców – krótkie zwiedzanie miasteczka, znanego z rezydencji Stanisława Koniecpolskiego, cerkwi Bazylianów i kościoła św. Józefa. Kontynuacja jazdy do Lwowa z krótkim postojem Olesku, miejscu urodzenia króla Jana III Sobieskiego. Przyjazd do hotelu w okolicach Lwowa. Obiadokolacja i nocleg. Dzień 3 Śniadanie. Zwiedzanie Lwowa: Łyczaków z Cmentarzem Orląt Lwowskich, kościół Św. Antoniego, Kościół Franciszkanek (obecnie cerkiew Św. Jana Chryzostoma), Kopiec Unii Lubelskiej, ruiny Wysokiego Zamku, Uniwersytet Lwowski, gmach dawnego sejmu galicyjskiego, Wzgórza Wóleckie, Park Stryjski. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu. Dzień 4 Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania miasta: Rynek Starego Miasta, katedra, kościół Dominikanów, cerkiew Wołoska, katedra Ormiańska, katedra p.w. Św. Jura. Czas wolny dla grupy. Uroczysta obiadokolacja z muzyką. Powrót na nocleg do hotelu. Dzień 5 Śniadanie. Poranne pożegnanie z miastem, czas wolny do dyspozycji turystów. Wyjazd w drogę powrotną. Postój w Żółkwi na zwiedzanie miasta: zamek, fara - mauzoleum rodu Żółkiewskich i Sobieskich, cerkiew i klasztor oo. Bazylianów, kościół Dominikanów, synagoga. Przekroczenie granicy ukraińsko – polskiej. Przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki Świadczenia: - transprt autoakrem LUX na trasie wycieczki, - opieka pilota na trasie wycieczki oraz loklanych przewodników na Ukrainie, - zakwaterowanie w hotelu 3 *, w pokojach 2 i 1 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, - wyżywienie wg programu - od obiadokolacji w dniu wyjazdu do śniadania w dniu powrotu, - ubezpiecznie KL i NNW na trasie wycieczki. Daty wyajzdów: cały rok - na zapytanie: grzegorz.b@excitingpoland.com Cena: na zapytanie grupy. Rezerwacja Żółkiew – miasto położone na Ukrainie, w obwodzie lwowskim, nad rzeką Świną. Przez 30 lat nosiło nazwę Niestierow (nazwane tak na pamiątkę lotnika sowieckiego Piotra Niestierowa). Do momentu najazdu Rosji na Polskę dnia 17 września 1939 było w województwie lwowskim. Miasto zostało założone za w 1597 przez hetmana polnego koronnego Stanisława Żółkiewskiego. Żółkiew prawa miejskie otrzymała następnie w 1603 roku. Należące w kolejności do kilku rodów szlacheckich była otoczona murami obronnymi, które zachowały się w części do dziś. Często rezydował tutaj król Jan III Sobieski, który dbał o rozbudowę i odnawianie miasta. Schyłek świetności miasta przyszedł po śmierci syna króla – Jakuba w roku 1737 roku. Reszty zniszczeń dokonał pożar w 1915 roku i od tej pory nie udało się już całkowicie odbudować zamku. Obecnie do ciekawszych zabytków w Żółkwi należy kościół farny pod wezwaniem świętych Wawrzyńca i Stanisława wraz z grobowcami Jakuba i Konstantego Sobieskich.
Lwów - miasto położone we wschodniej części Ukrainy, zamieszkałe przez około 800 tyś mieszkańców. Lwów założony został w pierwszej połowie XIII w. przez Daniela Halickiego, a nazwany Lwowem na cześć jego syna Lwa. W 1349 w wyniku zbrojnej wyprawy Kazimierza Wielkiego przeciwko Rusi Halicko-Wołyńskiej Lwów przyłączony został do Polski. Miasto szybko rozwijało się i pod koniec XVI w. stało się jednym z najbogatszych w Rzeczpospolitej. Ufortyfikowany od czasów Kazimierza Wielkiego, był ważną w skali kraju twierdzą pogranicza. Wielokrotnie, bezskutecznie oblegany przez Turków, Tatarów i Kozaków. Również podczas kolejnych wojen toczonych przez Polskę, nie poddał się Szwedom podczas "potopu". Zdobyty został dopiero w 1704, podczas wojny północnej, przez króla szwedzkiego Karola XII.
Po I rozbiorze Polski (1772) ośrodek administracyjny austriackiego Królestwa Galicji, i Lodomerii. Po III rozbiorze Polski, w latach 1795-1799, działał tu m.in. teatr Bogusławskiego, od 1815 stały teatr polski, od 1817 roku Zakład Narodowy im. Ossolińskich.
Podczas I wojny światowej, we wrześniu 1914, wojska carskie zajęły miasto, w czerwcu 1915 roku Lwów został odbity przez Austriaków. Po upadku monarchii austro - węgierskiej rozpętały się zaciekłe walki Polaków z Ukraińcami o przejęcie władzy w mieście. Po wybuchu II wojny światowej, 22 IX 1939 zajęty przez Armię Czerwoną. W wyniku sfałszowanych wyborów przeprowadzonych 22 X 1939 Lwów wraz z polską częścią Ukrainy i Białorusi znalazł się w granicach Związku Radzieckiego. Dania 27 VII 1944 zajęty przez oddziały Armii Czerwonej, znalazł się w granicach ZSRR na mocy układów zawartych w czasie i po zakończeniu II wojny światowej przez przedstawicieli wielkich mocarstw. Od sierpnia 1991 w granicach Ukrainy.
Rozwinięty przemysł samochodowy, maszynowy, elektrotechniczny, chemiczny, spożywczy, włókienniczy, odzieżowy. Ważny węzeł kolejowy i drogowy oraz port lotniczy.
Do największych zabytków należą m.in.: ruiny zamku Kazimierza Wielkiego (XIV w.), katedra ormiańska (XIV w., kilkakrotnie przebudowywana), katedra łacińska (XV-XVIII w.), cerkiew wołoska (XVI w.), unicka katedra Św. Jura (XVIII w.), Cmentarz Łyczakowski wraz z Cmentarzem Orląt Lwowskich, Ossolineum, liczne kościoły, m.in. Jezuitów (XVII w.), Bernardynów (XVII w.), Dominikanów (XVIII w.), domy mieszkalne i kamienice, m.in. Czarna (1557), Korniakta (XVI w.).
Krzemieniec - miasto w zachodniej części Ukrainy, położone na granicy Wołynia i Podola, obecnie w obwodzie tarnopolskim. Pierwsza wzmianka pochodzi z roku 1226, następnie w połowie XV wieku miasto otrzymuje prawa miejskie. Po ogłoszeniu III rozbioru zostało wchłonięte przez Rosję. W 1805 roku powstało tam słynne Liceum Krzemieniecki, założone przez Tadeusza Czackiego. Miasto wraca do Polski na czas XX-lecia międzywojennego, następnie po II wojnie światowej wchodzi w skład Ukraińskiej SSR. Obecnie granicach Ukrainy od 1991 r. Do najciekawszych zabytków Krzemieńca należą: kościół i klasztor Jezuitów, obecnie zamieniony na cerkiew Preobrażeńską, kościół z połowy XVI wieku, który jako fara został przekazany franciszkanom w początkach XVII w, obecnie sobór pw. św. Mikołaja. Ponadto Klasztor Bohojawleński dawniej należący do reformatów, ufundowany przez Stanisława Potockiego w roku 1750.
DRUKUJ STRONĘ |