Oferty dla grup Wycieczki cykliczne Transport Zakwaterowanie Informacja
Kursy walut:
PLN
PLN
PLN
PLN
Akceptujemy płatnościSystem autoryzacji kart płatniczych w eCard S.A. gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa swoim Klientom. |
Lwów-odessa-krym
1 dzień Zbiórka i wyjazd wg grafiku. Przejazd do Lwowa.
2 dzień LWÓW Zwiedzanie Lwowa z przewodnikiem: cerkiew św. Jura, ratusz, rynek, katedra łacińska, Wieża Prochowa, Plac Halicki, Prospekt Swobody (Wały Hetmańskie), kwartał ormiański i kwartał żydowski, cerkiew ormiańska, kościół Bernardynów. Spacer Prospektem Wolności, pomnik Adama Mickiewicza, pałac Potockich, Opera Lwowska.
3 dzień LWÓW • ODESSA Przejazd do Odessy.
4 dzień ODESSA • AŁUSZTA Wykwaterowanie z hotelu. Krótkie zwiedzanie Odessy z przewodnikiem: cerkiew św. Trójcy, Stara Giełda, port morski. Następnie zwiedzanie: kościół św. Piotra, Pałac Woroncowa, Teatr Opery i Baletu (z zewnątrz), ulica Deribasowska, Park Miejski, spacer nadmorskim bulwarem ze słynnymi schodami Potiomkinowskimi. Około południa wyjazd z Odessy. Przyjazd do Ałuszty w późnych godzinach wieczornych. Zakwaterowanie.
5 dzień JAŁTA • LIWADIA • GASPRA • AŁUPKA Przejazd do Jałty. Zwiedzanie pałaców carów rosyjskich: Liwadia -pałac Mikołaja II (miejsce słynnej konferencji jałtańskiej); Gaspra -zamek na skale Jaskółcze Gniazdo (podziwianie symbolu Krymu z placu widokowego), Ałupka -park i pałac Woroncowów (z zewnątrz) zbudowany w stylu mauretańskim, gotyckim i barokowym. Powrót do Jałty stateczkiem spacerowym w godzinach wieczornych.
6 dzień BAKCZYSARAJ • CZUFUT-KALE Przejazd do Bakczysaraju - dawnej stolicy Chanatu Krymskiego. Zwiedzanie pałacu Chanów Krymskich: „fontanna łez", harem, meczet. Po południu dalsze zwiedzanie: skalny klasztor Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny; skalne miasto Czufut-Kale - pozostałości murów obronnych, mauzoleum, kenasy Karaimów.
7 dzień SEWASTOPOL • CHERSONES INKERMAN • BAŁAKŁAWA Przejazd do Sewastopola. Zwiedzanie miasta: plac Nachimowa, przystań grafska, bulwar Korniłowa, pomnik zatopionych statków. Chersones - ruiny antycznego miasta greckiego sprzed 2500 lat, ruiny bazyliki, sobór Włodzimierski, dzwon; Inkerman - klasztor św. Klemensa, twierdza Kałamita. Przejazd do Bałakława - bulwar, twierdza Czembało, zatoka w skale, gdzie stacjonowały okręty podwodne byłego ZSRR.
8 dzień SUDAK Przejazd do miejscowości Sudak. Zwiedzanie twierdzy Genueńczyków: mury obronne, cytadela, baszta. Przejazd do miejscowości nadmorskiej Nowy Świat: błękitna zatoka, ścieżka carska. Zwiedzanie miejscowości Stary Krym: meczet Uzbeka, nowy meczet. Dla chętnych wyjazd na spotkanie folklorystyczne z Tatarami wraz z regionalnym poczęstunkiem.
9 dzień JAŁTA • SAWRAŃ Czas wolny lub fakultatywnie przejazd w okolice Jałty. Dla chętnych wjazd na górę Aj-Petri (najwyższy szczyt w okolicach Jałty, uwaga: wjazd i zjazd wagonikiem lub busem). Ok. godziny 1 230 wyjazd na nocleg tranzytowy do miejscowości Sawrań. Przyjazd do hotelu wieczorem.
10 DZIEŃ Wyjazd w kierunku granicy ukraińsko-polskiej. Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych. Powrót do poszczególnych miejscowości. Uwaga: przyjazd do niektórych miejscowości po północy.
Cena obejmuje:
* przejazd autokarem (klimatyzacja, WC, wideo, barek), * 9 noclegów w hotelach 2*/3* we Lwowie lub w okolicach Lwowa, w Odessie, Atuszcie i Sawraniu, pokoje 2-osob. z łazienką; dopłata za pokój 1-osob. 500 zł; zniżka za dostawkę dla dziecka do 12 lat z 2 osob. dorosłymi - 170 zł, * 9 śniadań i 9 obiadokolacji, * usługi przewodnika we Lwowie, Odessie i na Krymie, * opiekę pilota, * taksę klimatyczną na Krymie, * ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż)
Cena już od 2 199 PLN/os
Program jest realizowany przez cały rok.
Cena na zapytanie grupy - prosimy o podanie planowanej daty wyjazdu oraz ilości osób. Kontakt: info@excitingpoland.pl Rezerwacja Odessa - milionowe miasto położone w południowej części Ukrainy, nad Morzem Czarnym, jest stolicą obwodu odeskiego. W przeszłości w miejscu dzisiejszej Odessy znajdowała się grecka osada, następnie miejsce Greków zajęli Tatarzy. Kolejnymi mieszkańcami tych terenów byli Turcy, którzy założyli tam w XIV w. warownię zwaną „Hadżybiej”, a w kolejności twierdzę Yeni Dünya, która została przejęta przez wojska rosyjskie dopiero w 1789 roku. Miasto zostało oficjalnie założone w 1794 roku przez Rosję. W XIX wieku Odessa stała się głównym portem obsługującym eksport rosyjskiego zboża. Było w ówczesnym momencie jednym z najbogatszych i najszybciej rozwijających się miast Rosji. W 1795 miasto miało 2250 mieszkańców, a w 1814 już 25 tys. W następnych latach wzrost liczby ludności był jeszcze szybszy. Przed 1914 rokiem miasto było czwartym najważniejszym miastem Rosji, po Petersburgu, Moskwie i Warszawie. Po rewolucji w 1917 Odessa straciła swoją wyjątkową rolę i nigdy nie odzyskała już poprzedniej świetności. Obecnie Odessa to największy port morski Ukrainy oraz baza morskiej floty i kolejowe centrum. Posiada również centrum uzdrowiskowe oraz liczne plaże i sanatoria.
GALERIA ZDJĘĆ
Jałta jest popularnym kurortem nadmorskim położonym w południowej części Półwyspu Krymskiego, na brzegu Morza Czarnego. Ta „perła półwyspu krymskiego” jest obecna w Sonetach krymskich Adama Mickiewicza, który mieszkał tam i tworzył przez pewien czas.
W czasie II wojny światowej w Jałcie (a dokładnie w Liwadii – niewielkiej miejscowości koło Jałty) odbyła się konferencja jałtańska ustalająca na przeszło 40 lat polityczny podział powojennej Europy. Jacek Kaczmarek śpiewał o tym wydarzeniu:
Gdy się triumwirat wspólnie brał
Za świata historyczne kształty,
- Wiadomo kto Cezara grał -
I tak rozumieć trzeba Jałtę.
W Jałcie znajdują się: Muzeum Czechowa, Sobór św. Jana Chryzostoma (Złotoustego), katolicki Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, Jałtańskie Państwowe Muzeum Historii i Literatury, Muzeum Narodowej Sztuki Dekoracyjnej "Polana Bajek". Na przedmieściach Jałty dwa carskie pałace w: Liwadii i Massandrze.
Ciekawostkę miasta stanowi najdłuższa w Europie linia trolejbusowa długości około 80 km prowadząca z Jałty to Symferopola. GALERIA ZDJĘĆ
Sewastopol został założony z inicjatywy Grigorija Potiomkina w 1783 r. jako baza marynarki wojennej, twierdza i ważny port handlowy. Podczas wojny krymskiej było przez 11 miesięcy oblegane, a następnie zajęte przez siły koalicji brytyjsko-francusko-tureckiej. W czasie drugiej wojny światowej port został zdobyty przez wojska niemieckie i rumuńskie w lipcu 1942 roku, tym razem po 8-miesięcznym oblężeniu. Sewastopol został wyzwolony przez Armię Czerwoną w maju 1944 roku. W 1945 roku otrzymał tytuł "miasta-bohatera" ZSRR. Do 2047 roku baza rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Mówi się, że Sewastopol to ani Krym, ani Ukraina, tylko Rosja. Głównie za sprawą dużej ilości Rosjan go zamieszkujących. Region sewastopolski funkcjonuje według własnych zasad. Nie podlega władzom Autonomicznej Republiki Krymu, na rzecz władz w Kijowie. Konsekwencją tego systemu politycznego jest fakt, że konstytucja Krymu nie obowiązuje na jego terenie, a mieszkańcy miasta nie uczestniczą w wyborach do Parlamentu krymskiego.
Warto spędzić trochę czasu w parku historycznym Chersonez Taurydzki, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na jego obszarze zrekonstruowano częściowo budowle z czasów osadnictwa greckiego na tym terenie. Koniecznie trzeba też zobaczyć Sobór Świętego Włodzimierza. Odbudowany po zniszczeniach wojennych znajduje się on na terenie Chersonezu Taurydzkiego. Spoczywają w niej dowódcy floty rosyjskiej - Michaił Łazariew (1788-1851), Władimir Korniłow (1806-1854), Władimir Istomin(1809-1855) i Pawel Nachimow(1802-1855). Warto też odwiedzić Oceanarium oraz Akwarium, w którym obok tropikalnych gatunków zwierząt można zobaczyć ponad 200 gatunków ryb. GALERIA ZDJĘĆ
DRUKUJ STRONĘ |